sobota, 23 listopada 2013

Blair Drummond - Safari and Adventure Park

Macie ochotę na safari? A oglądanie wesołych foczek, robiących sztuczki? Hm, a może usłyszeć szelest skrzydeł dzikiego ptaka nad swoją głową? Do tego dorzucę wyspę małp i komunę lemurów. Za mało? Myślę, że piknik i widok maleńkich słodkich małpeczek poprawi Ci humor.


Gdzie można spróbować tego wszystkiego? W Blair Drummond - Safari and Adventure Park w Szkocji. Bilety dla dorosłych kosztują 13,50 funta. Natomiast dla dzieci powyżej drugiego roku życia 10,50 funta. Park dostępny jest od 16 marca do 27 października od 10.00 do 17.30. 


Wyświetl większą mapę

Rezerwat dzikich zwierząt

Zwierzęta, między innymi lwy, wielbłądy czy bawoły, można oglądać, jeżdżąc samochodem po wyznaczonych trasach. Czasami przechodzą naprawdę blisko. Niedźwiedzie są widoczne z mostu. Małpki, surykatki czy pingwiny mają swoje wybiegi. 


Zwierzęta udomowione


Z tego, co pamiętam, to 5 lat temu więcej zwierząt przechadzało się swobodnie wśród zwiedzających. Jednakże i teraz dzieci mogą karmić kozy i owce. 
Wyspa Małp


Aby zobaczyć małpy, trzeba postać w kolejce i wejść na pokład niewielkiej łodzi. Łódź podpływa do wyspy i zawraca. My mieliśmy szczęście, że jedna z małp się pokazała. Kiedy czekaliśmy na łódź, zaczepiały nas różne ptaszyska

Świat lemurów


Lemury są wyluzowane i w ogóle się nie czają;-). 

 


Strefy zabaw

W parku znajdują się również różne atrakcje dla dzieci i nie tylko, gdzie można poszaleć:).


Pokazy fok


O 12:00, 13:30, 15:00, 16:30 foczki pokazują, co potrafią, a ich umiejętności wzbudzają podziw i salwy śmiechu. 


Strefa dzikich ptaków


Nad jeziorem znajduje się pawilon z dzikimi ptakami. Oprócz tego o godzinach 12:45, 14:15, 15:45 możesz uczestniczyć w pokazie, podczas którego opiekunowie demonstrują umiejętności swoich podopiecznych. Szelest skrzydeł ponad głową lub bliskie spotkanie z sową to nic nadzwyczajnego w tym miejscu. 


 Zmęczeni atrakcjami i oglądaniem zwierząt możemy skorzystać z oferty gastronomicznej albo skorzystać z miejsc piknikowych i grillowych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz