wtorek, 26 listopada 2013

Letnia rezydencja królowej Balmoral

Wiele osób obejrzało film "The Queen", będąc święcie przekonanym, że ogląda wnętrza Zamku Balmoral. Okazuje się jednak, że Zamek Blairquhan stał jest jego substytutem na potrzeby filmu. Pierwszy raz z "Królową" zetknęłam się dzień po tym, jak odwiedziłam ten symbol monarchii brytyjskiej - Zamek Balmoral.

Zamek Balmoral

Ten wspaniały zamek jest zlokalizowany w pobliżu rzeki Dee, co możesz zobaczyć na poniższej mapie. Budynek nie jest taki stary, jak nam się wydaje, gdyż oryginalny zamek o tej nazwie zniszczono w XIX wieku. Elegancki pałac pełni rolę letniej rezydencji rodziny królewskiej. Cała posiadłość liczy sobie ponad 26 tysięcy hektarów wspaniałych terenów, idealnych do spacerów i polowań, a także zbierania grzybów. Mieliśmy wielkie szczęście, że udało nam się tam dostać, bo wybraliśmy się do Balmoral 31 lipca, a jest on dostępny dla zwiedzających tylko od początku kwietnia do końca lipca. Wewnątrz zamku, gdzie można obejrzeć salę balową oraz stroje Księżnej Diany, nie wolno robić zdjęć.

Oprócz wnętrza zamku, zobaczyliśmy kilka wystaw fotografii, które były zlokalizowane m. in. w stajniach, przedmioty oraz zdjęcia, związane z historią władzy królewskiej, a także królewskie konie.

Wstęp do kompleksu kosztuje 10 funtów, ale myślę, że nie jest to cena wygórowana.Ogrody


Królowa ma do dyspozycji służbę oraz ogrodnika (a może kilku), którzy dbają nie tylko o wygląd roślin, ale również o dostępność świeżych warzyw. Z zewnątrz obejrzeliśmy domek dla służby oraz królewskie ogrody. 
Sklep z pamiątkami


Na terenie posiadłości znajduje się sklep z pamiątkami, w którym można zakupić wszelkiego rodzaju przedmioty, na których widnieją symbole i zdjęcia, związane z monarchią brytyjską. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz