niedziela, 17 listopada 2013

Londyn na własną rękę - dzień ósmy i dziewiąty

Czy dwa stare konie mogą bawić się jak dzieci? Myślę, że Natural History Museum i V&A Museum of Childhood pozwalają na poznawanie Świata z dziecięcym zaciekawieniem. W Muzeum Historii Naturalnej nie będzie nudnych wykładów, tylko wspaniała przygoda, połączona z nauką. Natomiast w Muzeum Dzieciństwa łezka wzruszenia może się zakręcić w oku, gdy ujrzymy nasze zabawki z przedszkola. 
Museum Historii Naturalnej

Natural History Museum to kolejne ciekawe miejsce, zlokalizowane w przepięknym budynku, które można odwiedzić za darmo. Wizyta w nim przeniesie Cię do świata pełnego dinozaurów, mamutów, szkieletów, mieniących się kolorami tęczy minerałów, jak również osiągnięć współczesnej nauki. Wiele eksponatów można dotknąć i przetestować własnoręcznie. Można dokonać eksperymentu także na sobie, na przykład wchodząc do pokoju, symulującego trzęsienie Ziemi. 


To, co zostało z samochodu


V&A Museum of Childhood


Jeśli chcesz się przenieść do krainy dzieciństwa, koniecznie odwiedź V&A Museum of Childhood, którego kolekcja zabawek i dziecięcych przedmiotów jest wprost imponująca. Niektóre z nich pochodzą z XVII wieku, dzięki czemu można zobaczyć, jak ewaluowały lalki, misie, wózki dla dzieci czy różnego rodzaju gry. To muzeum jest oczywiście rajem dla dzieci, ale w każdym może obudzić miłe wspomnienia. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz