poniedziałek, 16 czerwca 2014

Czas na Bałkany - dzień piąty wycieczki objazdowej, czyli Czarnogóra, cz. I (Ulcinj)

Pierwszy wieczór w Czarnogórze zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Urokliwa plaża - i to piaszczysta. Wspaniały hotel. Pyszna kolacja. Romantyczny spacer po pustkowiu. Zachód słońca. Szum fal. Czego chcieć więcej? 


Hotel Otrand

O godzinie 18:20 zostaliśmy zakwaterowani w czterogwiazdkowym Hotelu Otrand w Ulcinj, nie w budynku głównym, ale w willach na terenie należącym hotelu. Nie musieliśmy oddawać paszportów. Hotel naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Jest zlokalizowany przy samej plaży, wyposażonej w leżaki i parasole. Przed hotelem jest również basen. Plaża szeroka i piaszczysta. Piasek wydaje się brudny, ale podobno swój ciemny kolor zawdzięcza minerałom, które w sobie zawiera.
Pokój w willi był bardzo ładny z małżeńskim łożem i ogromnym telewizorem. Łazienka też niczego sobie. Jedynym minusem był brak jakiejkolwiek osłony prysznica, co powodowało zachlapanie całego pomieszczenia. Brak również suszarki do włosów. 


Za to jedzenie... Poezja po prostu. Niebo w gębie. W dodatku napoje do kolacji były darmowe. Woda, soki, piwo, wino, kawa, herbata - do wyboru.


Najbliższa okolica

Po kolacji wybraliśmy się na przechadzkę. Postanowiliśmy pójść brzegiem morza w prawo, ponieważ skusił nas widok czegoś, co przypominało klif. Napotkaliśmy wiele opuszczonych lub też niedokończonych budynków, które mogły być hotelami i kawiarniami.

W pobliżu hotelu znajduje się sklepik z napojami, słodyczami i podstawowymi przyborami toaletowymi. Ceny bardzo przystępne jak na bliskość hotelu. Przykładowe ceny: miejscowe wino - 4,35 euro, miejscowe piwo - 1,05 euro.

Po spacerku wróciliśmy do hotelu i przez zupełny przypadek zobaczyliśmy w telewizji najbardziej kontrowersyjną piosenkę Eurowizji:). Dość wcześniej udaliśmy się na spoczynek, bo czekał nas kolejny dzień zwiedzania.

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe i zachęcające. Wpisuję Czarnogórę na listę moich destynacji, zaraz pod Albanią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie prezentuje się ten hotel, chętnie spędziłabym w nim kilka nocy :-) Zdjęcie nr 14 jest mega! Uwielbiam takie 'odbicia' :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam mile zaskoczona tym hotelem. Cieszę się, że podoba Ci się nasza fotka.

   Usuń