niedziela, 29 grudnia 2013

Podsumowanie podróżniczego roku 2013

Już w ten wtorek pożegnamy rok 2013 i powitamy kolejny wspaniały rok. Na blogach, stronach internetowych, w telewizji czy radio aż roi się od podsumowań kończącego się roku. Postanowiłam więc zrobić to samo. 

Sama nie mogę uwierzyć w to, że w tym roku odwiedziliśmy aż 5 krajów, bo tego nie było w planie:):
Pierwszy raz

Podczas wycieczki objazdowej po Algierii narodził się pomysł prowadzenia bloga, w którym znalazłyby się wspomnienia z podróży, zdjęcia i informacje o odwiedzonych krajach. Rezultaty musicie ocenić sami. Ja mogę jedynie znajdować przyjemność w przypominaniu sobie miejsc, ludzi, smaków, zapachów i wydarzeń. 

W Niemczech i na Słowacji już wcześniej byliśmy, ale pozostałe wyżej wymienione kraje były dla nas nowością. W Algierii niesamowite było to, że jest to kraj, którego jeszcze nie zepsuła turystyka. Myślę, że coraz trudniej będzie odnajdywać takie miejsca na mapie Świata, dlatego tym bardziej cieszę się, iż mogłam zakosztować atmosfery tego kraju. 

Pierwszy raz korzystaliśmy również z opcji CouchSurfing, gdyż wcześniej sami przyjmowaliśmy gości lub uczestniczyliśmy w różnego rodzaju spotkaniach i aktywnościach tej społeczności. 

Co jeszcze znalazło się na blogu w ciągu 4 miesięcy jego istnienia? 
O czym w przyszłym roku?

Pomysłów jest wiele. Na pewno nastąpi ciąg dalszy relacji z wycieczki objazdowej Egipt, Izrael, Jordania. Potem przyjdzie czas na Egipt i mój ulubiony rejs po Nilu. Jeśli chodzi o Europę, to wrzucę coś z podróży po Niemczech i Bułgarii. W kolejce czeka też objazd po Turcji i wiele inspiracji kulinarnych. Zastanawiam się ponadto, czy nie napisać o czymś, co jest nieodłącznie związane z podróżami zagranicznymi, czyli o językach obcych, których stale się uczę.

Jeśli jest temat, które Cię interesuje, napisz w komentarzu lub wyślij mi wiadomość. 

Jeśli chodzi nowe destynacje, to jak na razie zaplanowana jest tylko jedna zagraniczna i kilka krajowych. Wszystko zależy od funduszy i czasu wolnego :)

Korzystając z okazji chciałabym życzyć Wam, aby rok 2014 był lepszy niż wszystkie poprzednie, aby udało Wam się zrealizować marzenia i aby ich przybyło. Sobie życzę, abyście tu regularnie zaglądali i zostawiali więcej śladów Waszej bytności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz